Boks. Nie żyje Curtis Cokes. Był mistrzem świata w wadze półśredniej

Publié le par Wirtualna Polska przez Mateusz Kozanecki

W wieku 82 lat zmarł Curtis Cokes. Bokserski mistrz świata w wadze półśredniej, który po zakończeniu kariery pracował jako trener. Prawdopodobną przyczyną śmierci była niewydolność serca.

Getty Images / The Ring Magazine / Na zdjęciu: Curtis Cokes przed walką z Joesem Napolesem w 1969 roku

Getty Images / The Ring Magazine / Na zdjęciu: Curtis Cokes przed walką z Joesem Napolesem w 1969 roku

"Dallas Morning News" poinformowało, że Curtis Cokes zmarł w piątek w hospicjum, do którego trafił tydzień wcześniej. Prawdopodobną przyczyną śmierci była niewydolność serca.

Kariera bokserska Cokesa trwała od 1958 do 1972 roku. W tym czasie stoczył 80 walk, w których odniósł 62 zwycięstwa (w tym 30 przez nokaut), 14 porażek i 4 remisy.

W 1966 roku został mistrzem świata w wadze półśredniej. Pas utrzymywał łącznie przez trzy lata. Stracił go w 1969 roku po porażce z Kubańczykiem Jose Napolesem.

Po zakończeniu kariery pracował jako trener. Jego podopieczny, Quincy Taylor, został mistrzem świata federacji WBC w 1995 roku. Współpracowali z nim także Kirk Johnson i Ike Ibeabuchi.

- Curtis był moim pierwszym profesjonalnym trenerem. Był dla mnie jak ojciec. Nazywałem go moim ojcem z Teksasu - powiedział Johnson.

Cokes w 2003 roku został wprowadzony do Międzynarodowej Galerii Sław. Zmarł 29 maja 2020 w wieku 82 lat.

Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article